Для отримання ліцензії для зберігання пального потрібна тільки заява

Для отримання ліцензії для зберігання пального потрібна тільки заява

З 29 грудня для отримання ліцензії на зберігання пального суб’єкти господарювання у заяві зазначають про використання пального для потреб власного споживання

 

Кіцманське управління Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадує, що Законом  №391-ІХ внесено зміни у ст. 15 Закону №481/95, а саме, після частини сорок другої доповнено новою частиною такого змісту: «Суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки копії зазначених документів не подають. Такі суб’єкти господарювання у заяві  зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального».

Зазначені зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України набрали чинності з 29.12.2019 р.

Крім того, Законом № 391 внесено зміни у ч. 22 ст. 18 Закону  №481, а саме, цифри і слова «31 грудня 2019 року» замінити цифрами і словами «31 березня 2020 року».

Відповідно до Закону суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального для потреб власного споживання, подаватимуть до органів ДПС за місцем розташування місць зберігання пального тільки заяву та документ, що підтверджує річну плату за ліцензію (780 грн.). Також у заяві потрібно буде зазначити про:

  • використання пального для потреб власного споживання чи переробки,
  • загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження,
  • фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального.

Крім цього, законопроектом відтерміновано застосування штрафів за зберігання пального без ліцензій – до 31 березня 2020 року.