Кіцманщина відсвяткувала гучно 78-му річницю Івана Миколайчука

Кіцманщина відсвяткувала гучно 78-му річницю Івана Миколайчука

Сьогодні,15 червня 2019 року, Кіцманщина відзначає 78-му річницю з Дня народження відомого українського кіноактора та режисера Івана Миколайчука творчим фестивалем «На гостини до Івана» у його рідному селі Чортория.
Іван Миколайчук, знаний і великий, стоїть сьогодні в бронзі біля нас ось тут, біля стрімкого Черемоша, на цій батьківській прекрасній землі. Щорічно, 15 червня, у день його народження, до Чорториї приїздять багато митців, шанувальників його творчості, рідних і просто земляків. Не заросте Іванова стежина травою. 

Пам’ять про великий талант  Буковини й України, прийшли вшанувати гості свята, представники органів державної влади та місцевого самоврядування,  члени національної спілки кінематографістів України, шанувальники його творчості і земляки.
Біля садиби, де колись пройшло дитинство Івана Миколайчука, поділились спогадами про Івана народна артистка України Валентина Коротя-Ковальська та племінник, директор Чорторийського мистецько-меморіального музею-садиби Івана Миколайчука, Михайло Грицюк, члени делегації кіноматографістів кінознавець Владислав Таранюк та кінорежисер Станіслав Чернілевський,  які передали для музею Івана Миколайчука книги. Всі гості, рідні та близькі митця поклали на знак пошани до пам’ятника кошики з квітами.
Далі всі гості  пройшли на фестивальну площу, де свято пам’яті і шани продовжиться фестивалем творчості «На гостини до Івана». З вітальними словами до учасників фестивалю звернулись заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Ігор Богатирець та заступник голови обласної ради Інга Маковецька, народний депутат України Василь Амельченко, т.в.о. голови Кіцманської райдержадміністрації Юрій Косар та голова Кіцманської районної ради Петро Лумей, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталію Романову. 

Фестиваль творчості «На гостини до Івана» відкрили прологом «І станеш ти птахом білим» актори народного аматорського театрального колективу будинку культури села Драчинці, керівник - Октавіан Верстюк . Під час урочистої частини дружині Івана Миколайчука Марії Євгенівній заступник голови облдержадміністрації Ігор Богатирець вручив відзнаку на славу Буковини. 

До присутніх звернувся тимчасово виконуючий обов’язки голови Кіцманської  районної державної адміністрації - Юрій Косар. "Кіцманщина, як ніхто інший шанує і гордиться своїм земляком Іваном Миколайчуком. Це – край щирих та гостинних людей, які завжди раді гостям.Ми вдячні всім, хто сьогодні тут, у Чорториї, «На гостинах у Івана». Знаємо, що Іван з небес чув і бачив нас. Не заросте Іванова стежина травою. Звертають на неї діти і онуки сімейства Миколайчуків, вдячні земляки з Чорториї, товариші Івана. Всі його знайомі і друзі, з якими жив і працював…" - відмітив Юрій Косар. 

Далі  в концертній програмі взяли участь: вокально-інструментальний гурт «Яворова сопілочка» будинку культури села Шипинці, керівник - Інна Григоряк,  зразковий аматорський  фольклорний колектив «Калинове намисто» будинку культури села Южинець, керівник – Марія Мироник, зразковий аматорський ансамбль бандуристів «Передзвін» будинку народної творчості та дозвілля села Шишківці, керівник - Тетяна Островська, зразковий аматорський колектив народного танцю  «Драчинецький сувенір» будинку культури села Драчинці, керівник - Ніна Верстюк, народний аматорський оркестр народних інструментів «Гроно калинове» Сторожинецького районного будинку національних культур, керівник Володимир Верстюк, народний аматорський фольклорний колектив «Южинецькі молодички» будинку культури села Южинець, керівник заслужений працівник культури України - Ганна Зварич, а також земляки - чоловічий вокальний гурт будинку культури села Брусниця, керівник – Фрозина Руснак, акомпаніатор – Михайло Луців.  

БІЛЬШЕ ФОТО НА СТОРІНЦІ FACEBOOK