Часткова компенсація вартості придбаного насіння


  • 15/05/2019
Часткова компенсація вартості придбаного насіння

Сьогодні державна підтримка - один із центральних напрямів державної політики у АПК.

Посівна закінчується, можна  скористатися і фінансовою підтримкою, а саме -  частковою компенсацією вартості насіння сільськогосподарських культур, відповідно до Постанови КМУ від 07.02.2018 р. № 106, з змінами від 30.01.2019р. № 126.

Хоча фермерам завжди не до документів та їх підготовки, але ціна питання - 80% вартості насіння без ПДВ, але не більше 80 тис. гривень на одне господарство. 

Компенсація надається за насіння вітчизняного виробництва як озимих , так і за насіння ярих культур, іноземної чи вітчизняної селекції.

Суб'єкти підтримки:

1) фермерське господарство, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн. гривень;  

2) сільськогосподарський обслуговуючий кооператив (молочарського, м’ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин).

Необхідно:

Подати Заявку (форма затверджена) до одного з уповноважених банків. У самій заявці – чіткий перелік документів, які потрібно додати, а саме:

1. документи щодо діяльності одержувача та його офіційного статусу;

2. документи щодо купівлі самого насіння:

• копія сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;

• копія сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;

• копія платіжного доручення про оплату за насіння;

• копія накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння;

3. акт (копія) про висів придбаного насіння; форма затверджена.

Вказуються: культура – сорт/гібрид - площа (у га) – витрати насіння (за нормою та фактичні) – вартість 1 т. насіння та загальна вартість (без пдв, у грн.).

У разі купівлі насіння у ФОП, які не включені до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, додаються:

• свідоцтво на насіння - на сертифіковане насіння;

• свідоцтво на гібридне насіння - на насіння гібридів першого покоління;

• атестат на насіння - на базове насіння.

Граничний термін подання документів до уповноважених банків для часткової компенсації вартості насіння  - 1 листопада поточного року. 

 

Підготувала: О.В.Болембах - головний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області

Коментарі