Звіт про виконання державної регуляторної політики в районі за 2013 рік

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Звіт про виконання державної регуляторної політики в районі за 2013 рік

Протягом 2013 року Кіцманською районною державною адміністрацією забезпечувалась реалізація державної регуляторної політики у відповідності  до  вимог  Закону  України  від 11.09.2003 № 1160 “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, зокрема щодо підготовки, прийняття, відстеження результативності та перегляду регуляторних актів і висвітлення цих питань  в засобах  масової  інформації, а також  заходів з реалізації державної регуляторної політики, визначених Програмою розвитку малого і середнього підприємництва у Кіцманському районі на 2013-2014 роки, затвердженою рішенням ХІV сесії VI скликання Кіцманської районної ради від 06.12.2012 №287-14/12.

Затверджено та розміщено на веб-сайті Кіцманської райдержадміністрації (http://kitsman.oda.cv.ua) План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Кіцманської райдержадміністрації на 2013 рік, Також, даний План опубліковано в у спосіб, передбачений статтею 13 зазначеного закону (у районній газеті “Вільне життя”). Затверджений план передбачав підготовку 2 регуляторних актів.

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Кіцманської районної державної адміністрації на 2014 рік затверджено 9 грудня 2013 року у відповідності до   ст. 13 Закону України від 11.09.2003 № 1160 “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, розміщено на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації (http://kitsman.oda.cv.ua) та 17 січня 2014 року опубліковано в районній газеті “Вільне життя” (від 17.01.2017 № 3).

У 2013 році із запропонованих для регулювання 2 регуляторних актів, фактично прийнято один: розпорядження голови Кіцманської райдержадміністрації від 20.11.2013 №333 “Про затвердження Положення про Центр надання адміністративних послуг та переліку адміністративних послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг при Кіцманській районній державній адміністрації”, який погоджений рішенням Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва від 08.11.2013 року №499-г.

27 листопада 2013 року розпорядження голови Кіцманської райдержадміністрації від 20.11.2013 №333 “Про затвердження Положення про Центр надання адміністративних послуг та переліку адміністративних послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг при Кіцманській районній державній адміністрації” подано на реєстрацію до районного управління юстиції.

Кіцманським районним управлінням юстиції 2 грудня 2013 року дано висновок про визнання акта таким, що не підлягає державній реєстрації та підлягає поверненню без державної реєстрації для використання в роботі.

Впродовж 2013 року перегляд та відстеження результативності регуляторних актів не проводились.

На виконання вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160 “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, плану діяльності щодо підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік, впродовж 2013 року проекти регуляторних актів направлялись на погодження до уповноваженого органу відповідно до вимог та порядку визначеного пунктом 8 розділу 9 протокольного рішення Уряду від 31.05.2012 № 41 Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, повноваження якої визначено Указом Президента України від 30.03.2012 № 237 “Деякі питання діяльності Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва”.

Так, у 2013 році районною державною адміністрацією розроблено 2 проекти регуляторних актів розпоряджень голови райдержадміністрації: “Про затвердження Положення про центр надання адміністративних послуг Кіцманської районної державної адміністрації” та “Про затвердження переліку адміністративних послуг що надаються Центром надання адміністративних послуг Кіцманської районної державної адміністрації”. Проте, відповідно до роз’яснення Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва лише проект регуляторного акту розпорядження голови райдержадміністрації “Про затвердження Положення про центр надання адміністративних послуг Кіцманської районної державної адміністрації” повинен бути прийнятий, як регуляторний акт відповідно до вимог статей 4, 5, 8 і 9 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та погоджений з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

На підставі цього, на погодження до Держслужби був направлений проект регуляторного акту розпорядження голови райдержадміністрації “Про затвердження Положення про центр надання адміністративних послуг Кіцманської районної державної адміністрації”. Розглянувши проект розпорядження голови райдержадміністрації “Про затвердження Положення про центр надання адміністративних послуг Кіцманської районної державної адміністрації” та документи, що надані до нього Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва прийняла рішення від 16.08.2013 №296-Т про відмову в погодженні проекту регуляторного акта.

Райдержадміністрацією розроблено новий проект регуляторного акту розпорядження голови райдержадміністрації “Про затвердження Положення про Центр надання адміністративних послуг та переліку адміністративних послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг при Кіцманській районній державній адміністрації”, який погоджений рішенням Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва від 08.11.2013 року №499-г.

В районі забезпечено гласність, відкритість та прозорість регуляторної діяльності шляхом безпосереднього обговорення проектів регуляторних актів на засіданнях районної Координаційної ради з питань підприємництва за участю представників органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадської організації роботодавців в Кіцманському районі.

Впродовж 2013 року проведено 4 засідання районної Координаційної ради з питань підприємництва, на яких розглянуто проблемні питання розвитку підприємництва та здійснення регуляторної політики. 

-