Інтерв'ю з учасниками КДС

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Конкурс Кращий державний службовець: очима учасників

Як відомо, у червні минулого року відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець”. У номінації “Кращий керівник” серед державних службовців районних державних адміністрацій Чернівецької області першість виборола Віра Цирдя – завідувач сектору з питань внутрішньої політики та доступу до публічної інформації апарату Герцаївської райдержадміністрації. У номінації “Кращий спеціаліст” серед державних службовців Чернівецької обласної державної адміністрації - Сергій Бухаров – головний спеціаліст відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії управління культури Чернівецької облдержадміністрації. У номінації “Кращий спеціаліст” серед державних службовців районних державних адміністрацій Чернівецької області – Ігор Рибак – головний спеціаліст відділу з питань надзвичайних ситуацій Новоселицької райдержадміністрації.

Ми зустрілися з ними і попросили поділитися враженнями про участь у конкурсі.

 

- Ви стали переможцями обласного туру престижного конкурсу, довівши, що гідні звання кращого державного службовця. Розкажіть, як розпочинався Ваш шлях на державній службі та які враження у вас залишились після участі у конкурсі?

 

- Віра Цирдя -“Я працюю в районній державній адміністрації вже 12 років, маю певний досвід роботи в сфері зв’язків з громадськістю, тому мені було цікаво взяти участь у конкурсі “Кращий державний службовець”, перевірити рівень набутих знань, поділитись позитивним напрацюваннями зі своїми колегами. Під час підготовки та участі у всіх трьох етапах конкурсу я мала можливість суттєво вдосконалити та систематизувати отримані раніше знання та навички в сфері державної служби, а також здійснити деякі дослідження у сфері моєї професійної діяльності. Адже конкурс є інноваційною формою підвищення кваліфікації державних службовців та передбачає використання різноманітних сучасних інтенсивних методів навчання та самовдосконалення. Таким чином, упродовж короткого терміну - декількох календарних місяців, під час яких тривав конкурс, - мені вдалося вигідно підвищити свій професійний рівень.

Хочу зазначити, що була приємно вражена високим рівнем організації ІІ етапу конкурсу, який було проведено у червні минулого року у м.Чернівці. Тому, користуючись нагодою, хочу подякувати його організаторам за те, що забезпечили всі умови для чесного та прозорого змагання, сформували дійсно фахове та компетентне журі, винайшли можливість матеріально заохотити переможців та створили теплу і дружню атмосферу конкурсу.

Взагалі, конкурс для мене виявився багатим на приємні сюрпризи, серед яких була звістка про здобуту мною перемогу у ІІ етапі. Наступною неочікуваною та приємною новиною було те, що заключний ІІІ його  етап  проходив у м. Одесі. Отже, всім нам, цьогорічним конкурсантам, вдалося поєднати приємне з корисним. Адже у вільний від конкурсних етапів та занять час ми мали можливість прогулятись берегом моря, відвідати знаменитий Одеський оперний театр, насолодитись місцевою архітектурою та колоритом.

Але найбільше задоволення я отримала від спілкування з колегами- держслужбовцями, представниками різних регіонів України та різноманітних професійних сфер державної служби. Кожен із них – яскрава особистість та професіонал своєї справи, кожен розповідав про свій рідний край та свою професію з щирою любов’ю та натхненням, пропонував нові креативні ідеї та підходи до роботи в тій чи іншій сфері. Конкурс подарував мені багато нових однодумців та друзів, з якими я активно спілкуюсь і зараз.

Наостанок хочу звернутися до державних службовців, які вагаються – чи потрібно їм брати участь у конкурсі «Кращий державний службовець». Якщо ви прагнете до самореалізації, самовдосконалення та подальшого розвитку, шукаєте нові ідеї для професійної діяльності, бажаєте розширити свій світогляд – участь у конкурсі дасть вам таку можливість. Крім того, конкурс дозволяє познайомитися з найкращими фахівцями та професіоналами, висловити свої власні професійні ідеї, знайти  нових друзів, подивитись на своє місце у державній службі, усвідомити свій вклад в її розвиток. Тож не втрачайте свій шанс проявити себе, використовуйте кожну можливість зробити своє життя та життя оточуючих кращим. Адже участь у конкурсі “Кращий службовець”може стати вашим стартом до великих професійних звершень”.

 

- Сергій Бухаров - У Чернівецькій обласній державній адміністрації я працюю чотири роки. На державну службу прийшов після закінчення філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету. І одразу довелося займатися питаннями на досить складному і відповідальному напрямку роботи, а саме робота з релігійними організаціями. У 2007-2008 роках в Чернівецькій обласній державній адміністрації був ліквідований відділ у справах релігії, натомість було залишено лише одне робоче місце, яке було вакантне. Коли  дізнався про таку можливість, вирішив спробувати піти на цю роботу. На той час у мене не було досвіду державної служби, але я наважився взяти участь у конкурсі на заміщення цієї вакантної посади і працюю на ній досі. Робота, яку я виконую, є досить своєрідною, оскільки в жодній іншій установі на теренах області не існує такої посади і таких обов’язків. Крім того, особисто для мене цінною  є можливість працювати на благо розбудови гармонійних державно-церковних відносин у краї, спілкуватися з керівниками релігійних конфесій області та  представниками церков України та закордонних релігійних центрів. 

У 2012 році вперше взяв участь у конкурсі “Кращий державний службовець”і став переможцем у першому та другому турах цього конкурсу. На цьому етапі отримав цінний досвід і цілий ряд нових знань. При підготовці до конкурсу мені доводилося вивчати деякі нові закони, наприклад: новий закон “Про державну службу” та нову редакцію закону “Про засади запобігання і протидії корупції”, водночас довелося вивчати і ряд інших нормативних актів, які я рідко використовую у своїй роботі. Управліннямдержавноїслужби Головного Управління державної служби України у Чернівецькій області, а також Чернівецьким центром перепідготовки та підвищення кваліфікаціїдо учасників конкурсу було у доступній формі доведено суть законодавчих актів.

На етапі підготовки до участі у третьому завершальному етапі конкурсу, що відбувся у м. Одесі, необхідно було підготуватися до трьох конкурсів: написати та захистити творчу роботу, здійснити особисту презентацію та установи, в якій працюєш, а також взяти участь у діловій грі.

Темою моєї роботи була взаємодія влади і релігійних організацій у процесі  прийняття управлінських рішень. Подібної теми не було у жодного з інших учасників змагання. Крім того, ця тема дуже тісно пов’язана з моєю повсякденною роботою.

На мій погляд результат у завершальному етапі виявився вдалим, адже увійшов до десятки кращих з понад сотні учасників цього туру. Водночас, рівень учасників змагання настільки високий, а рівень вимог настільки значний, що найменші помилки чи недоопрацювання можуть коштувати дуже багато, а вирішальну роль відіграють навіть не десяті, а соті балу.

Загалом конкурс залишив позитивні враження. Серед учасників незважаючи на конкуренцію, були приязні стосунки. Ми допомагали один одному в  конкурсах, вболівали один за одного. Гостинним було і місто Одеса, і одесити, і Одеський регіональний інститут державного управління. Взагалі там всі намагалися допомогти приїжджим. Так, наприклад, увечері після занять ми поїхали на екскурсію містом на тролейбусі. Це такий старий одеський тролейбус, здавалося в ньому можна знімати фільми про повоєнну Одесу. Коли ми запитали де нам вийти, нам декілька людей почали досить детально розповідати, де нам треба вийти і яким маршрутом іти, а водій тролейбуса навіть люб’язно зупинився прямо на перехресті, щоб нам було ближче йти до потрібної вулиці.

Особисто для мене цей конкурс є надзвичайно цінним. Він дав унікальний досвід, який неможливо отримати деінде. Це досвід роботи над презентацією, досвід змагання, досвід спілкування з цікавими людьми з різних регіонів, зрештою це досвід роботи над собою. І цей досвід, я глибоко переконаний, ще неодноразово мені знадобиться, як у роботі так, і в повсякденному житті”.

 

- Ігор Рибак-“На державній службі я працюю вже три роки. Спочатку це був новостворений відділ ведення Державного реєстру виборців, де пройшло моє бойове хрещення виборами Президента України 2010 року. До відділу з питань надзвичайних ситуацій Новоселицької райдержадміністрації я перейшов у теж складний період великої повені 2010 року.

Про конкурс “Кращий державний службовець” довідався ще до своєї участі у ньому, адже працівник нашої районної державної адміністрації, начальник відділу молоді та спорту Микола Козубовський представляв Чернівецьку область під час третього етапу конкурсу 2011 року в Києві. Тому мене зацікавила пропозиція взяти участь у конкурсі. Підготовка до співбесід та презентацій творчих робіт потребувала затрати сил, а головне часу, адже посадову інструкцію державного службовця ніхто не відміняв.

Дуже цікаво було поспілкуватися з колегами з інших районів під час другого етапу конкурсу. Найцікавіші були презентації творчих робіт, які співпадали зі сферою діяльності конкурсанта. Саме таким і має бути справжній державний службовець – не лише зацикленим на рутинній діяльності, а й націленим на отримання нових знань та навичок. Дух конкуренції, звісно, витав у повітрі, але це була скоріше не боротьба направлена проти когось, а бажання якомога краще представити в першу чергу себе.

Звісно, перемога на обласному етапі конкурсу стала приємним сюрпризом для мене, але після поздоровлень настає час роботи і підготовки до представлення Чернівецької області на Всеукраїнському етапі. В Одесі нам було не до відпочинку. Усвідомлення того, що тут зібралося близько ста вже кращих державних службовців України, додавало масштабності заходу. Протягом конкурсного тижня я прослухав курс лекцій та відвідав низку тренінгів, які, безумовно, допомогли мені під час творчого виступу та ділової гри.

Власним виступом я був загалом задоволений. Особливо запам’ятався етап самопрезентації. Я був чи не єдиним конкурсантом, який представляв сферу цивільного захисту та надзвичайних ситуацій, тому члени журі зацікавились моїм виступом, що було дуже приємно.

Слід віддати належне організаторам: конкурс був проведений на високому рівні і таким чином, що нам не довелося турбуватися якимось побутовими проблемами.

Що особисто для мене дав конкурс, так це усвідомлення важливості своєї роботи. Перемога в другому етапі можливо є однією з головних причин призначення мене на посаду начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

Майбутнім конкурсантам хотілося б побажати віри у свої сили, адже лише впевнений у собі державний службовець може щось змінити на краще”.

 

- Бажаємо нашим співрозмовникам подальшого професійного зростання та нових досягнень й надалі. А майбутнім учасникам -успіху та наснаги.

Завідувач сектора Управління державної служби Головдержслужби України у Чернівецькій області

Ірина Балакун

-