• Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2018 році
  • Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2019 році
  • Про Всеукраїнський тиждень права
  • Розпорядження РДА

Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2018 році

Розпорядженням районної державної адміністрації від 12 березня 2018 року № 115 затверджено районний План заходів, спрямованих на реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2018 році. Передбачені районним Планом заходи протягом звітного періоду виконувались у визначені терміни.

Інформацію про проект опубліковано на офіційному сайті районної державної адміністрації з посиланням на офіційний сайт проекту – http://pravo.minjust.gov.ua/,його мету та заходи, які заплановано здійснити для його реалізації.

З метою популяризації проекту, відділом управління персоналом та юридичної роботи та сектором з питань внутрішньої політики апарату районної державної адміністрації розміщено зовнішню рекламу: інформацію про проект розміщено на сіті-лайтах в місті Кіцмань, по вулиці Незалежності, 42. Крім того, роздаткові матеріали проекту розміщені на стендах та в місцях, доступних для громадян в приміщенні районної державної адміністрації, структурних підрозділах районної державної адміністрації, в навчальних закладах району та в Кіцманській районній бібліотеці, а також поширені серед громадськості району.

На засіданнях Кіцманської районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населенняокремим питанням розглядається та обговорюється інформація про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у Кіцманському районі.

З метою відзначення Дня Конституції України, Дня незалежності України, Міжнародного дня прав людини та в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» відділом культури, національностей та релігій, відділом управління персоналом та юридичної роботи апарату районної державної адміністрації та Кіцманським бюро правової допомоги в Кіцманській центральній районній бібліотеці було організовано та проведено тижні правового інформування громадськості району з 25 червня 2018 року по 01 липня 2018 року, з 20 по 26 серпня 2018 року та з 10 по 16 грудня 2018 року. Для відвідувачівбібліотеки організовано тематичні виставки правової літератури, де серед бібліотечних фондів демонструвалися інформаційні матеріали правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Для забезпечення доступності джерел правової інформації в Кіцманській центральній районній бібліотеці наповнено тематичну книжкову поличку – «Правові знання кожному». Крім того, в Інтернет-Центрі Кіцманської центральної районної бібліотеки забезпечено доступ до офіційного сайту проекту,що дає можливість ознайомитися з актуальною інформацією про проект, новинами та контактами центрів з надання безоплатної правової допомоги, а також дізнатися як захистити свої права у різних життєвих ситуаціях.

Відділом управління персоналом та юридичної роботи апарату районної державної адміністрації в районній газеті «Вільне життя» за № 27 (8184) від 06 липня 2018 року розміщено статтю, присвячену роковинам реалізації проекту.

З метою популяризації реформ, які проводяться в державі, поширення інформації про важливі соціальні проекти та роз’яснення норм чинного законодавства, структурними підрозділами районної державної адміністрації та територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади на офіційному сайті районної державної адміністрації постійно публікується інформація провопросвітницького характеру. Відповідальні виконавці районного Плану заходів постійно оприлюднюють інформацію про реалізацію важливих соціальних проектів та впроваджень реформ, роз’яснюють чинне законодавство та висвітлюють зміни в ньому, проводять правове консультування та надають безоплатну правову допомогу в межах повноважень та відповідно до напряму їх діяльності.

Заходи правопросвітницького проекту «Я маю право!» та з використанням символіки проекту реалізовувались під час проведення у Кіцманському районі Всеукраїнського тижня права протягом 10 – 16 грудня 2018 року.

13 грудня 2018 року посадові особи районної державної адміністрації взяли участь в організованійпрацівниками Кіцманського бюро правової допомоги зустрічі за круглим столом юристів організацій району, присвяченій проблематиці прав людини, під час проведення якої булоакцентовано увагу на правопросвітницькому проекті. На заході були присутні працівники Кіцманської районної ради, відділу ДРАЦС ГТУЮ в Чернівецькій області, Кіцманського відділу обслуговування громадян ПФУ в Чернівецькій області, Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості  та Кіцманського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області. Тематика заходу стосуваласьпитання прав людинизагалом та окремихкатегорійосіб, зокремапенсіонерів,інвалідів, учасників АТО, безробітних.

До Дня спільних дій в інтересах дітей та в рамках проведення Всеукраїнського тижня права працівниками служби в справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Кіцманського бюро правової допомоги проведено шість бесід в шести навчальних закладах району, розповсюджено буклети «Правопорушення неповнолітніх: адміністративна та кримінальна відповідальність» та закладинки «Знай свої права», «Здоровим бути модно», «Вас затримала поліція?».

У закладах освіти проводяться заходи інформаційного та правоосвітнього характеру задля реалізації проекту «Я маю право!». Відповідно до річних планів роботи шкіл, планів виховної роботи класних керівників в навчальних закладах проводились години спілкування, тематичні інформаційні години, бесіди, вікторини правової тематики, правові конкурси, брейн-ринги, загальношкільні лінійки, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, служби в справах дітей, Кіцманського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спланована тематика тижнів права, тематика виступів учнівських лекторських груп, годин психолога.

10 грудня 2018 року в навчальних закладах району проведено Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. В шкільних бібліотеках оформлені тематичні виставки літератури про права людини, проведено бібліотечні уроки на тему «Права і обов’язки учнів».

Актуальну інформацію про проект «Я маю право!» поширено серед молодіжних правових клубів, створених в навчальних закладах району: «Феміда» (в Іванківському ЗЗСО І-ІІст., Лашківському ЗЗСОІ-ІІІст.), «Хто є хто» (в Ошихлібському ЗЗСО І-ІІІст.), «Юний правознавець» (в Нижньостанівецькому ЗЗСО І-ІІІст.)

Відділом культури, національностей та релігій в закладах культури району протягом звітного періоду були проведені тематичні виставки, виставки-колажі,правові лекторії, тренінги з елементами гри (правовий лабіринт «Не заблукати на стежках закону», правова відгадайка «Чи знаєш ти свої права?»,інформмозаїка «Як поводитись на вулиці?», інформаційний майдан «Оберіг нашої державності»),юридичний марафон «Право в нашому житті»,  прес-діалог «Знання і повага прав людини – шлях до взаєморозуміння», зустрічі за круглим столом,дискусійні години та діалоги з елементами правового виховання громадськості району.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно з Кіцманським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в навчальних закладах району проводяться лекції, бесіди, виступи на семінарах з елементами тренінгу задля роз’яснення та захисту прав дітей, запобігання насильству в сім’ї та школі, попередження правопорушень та профілактики негативних явищ у дитячому середовищі.Протягом 2018 року службою в справах дітей проведено 18 бесід у 18 навчальних закладах району, 5 бесід в Кіцманському коледжі Подільського ДАТУ на теми: «Булінг», «Кримінальна та адміністративна відповідальність серед дітей», «Безпека дітей в інтернеті», «Насильство в школі», «Безпека дітей в інтернеті», «Попередження дитячої злочинності», «Правова дисципліна серед дітей», 1 бесіду з директорами дошкільних навчальних закладів району в Кіцманському відділі освіти на тему «Насильство в сім’ї та жорстоке поводження з дітьми», 1 бесіду в Кіцманській центральній районній бібліотеці на тему «Профілактика булінгу».

Службою в справах дітей спільно з  районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та районним центром зайнятості проведено три виступи на семінарі з елементами тренінгу на теми: «Роль сім’ї у вихованні дитини», «Нові форми сімейного виховання: патронатна сім’я», «Сімейні форми виховання» та «Попередження насильства в сім’ї».

Відповідно до укладеної угоди про спільну діяльність Кіцманського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області службою у справах дітей проведено чотири тренінг-лекції з неповнолітнім, який перебуває на обліку центру пробації на теми: «Насильство в сім’ї», «Обери життя», «Профілактика шкідливих звичок та залежностей».

Протягом 2018 року службою в справах дітей перевірено стан правовиховної роботи в 16 навчальних закладах району.

З метою захисту права дітей на сімейне виховання службою в справах дітей районної державної адміністрації організовано ротацію ролика на районному радіо на тему: «Не будьмо байдужі до долі дитини», поширено серед місцевих рад буклети «Патронат над дитиною», «Усиновлення (удочеріння)» з роз’ясненням щодо створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, патронатної сім’ї. Крім того, службою в справах дітей розповсюджено буклети «Правопорушення неповнолітніх: адміністративна та кримінальна відповідальність», «Бережи себе. Правила безпечної поведінки з незнайомими людьми», листівки та закладки «Не мовчи – захисти себе», «Знай свої права», «Щаслива сім’я без насильства».

Службою в справах дітей районної державної адміністрації проводиться відповідна робота з питань роз’яснення та захисту прав дітей учасників АТО, а також дітей, які переміщені із зони проведення АТО. На обліку в службі в справах дітей перебувають 420 дітей учасників АТО, а також 11 сімей, в яких виховується 18 дітей, які переміщені із зони проведення АТО.

Управлінням праці та соціального захисту населення Кіцманської районної державної адміністрації постійно надаються консультації та роз’яснення жителям району з питань оформлення документів для призначення пільг та соцкомпенсацій, субсидій та адресних соціальних допомог, а також координується робота соціальних працівників сільських рад, щодо прийняття документів від заявників за місцем проживання.Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно здійснює правороз’яснювальну роботу серед внутрішньо переміщених осіб, а також учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, у тому числі сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участь в антитерористичній операції з питань соціальної підтримки та правового захисту.

Інформація про заходи, які проводяться в рамках реалізації проекту «Я маю право!» та з використанням символіки проекту, оприлюднюється на офіційному сайті районної державної адміністрації.

Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2019 році

Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» протягом І кварталу 2019 року

Розпорядженням районної державної адміністрації від 31 січня 2019 року № 27«Про затвердження районногоПлану заходів, спрямованих на реалізацію правопросвітницького проекту  «Я маю право!» у 2019 році» затверджено районний План заходів, спрямованих на реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2019 році. Заплановані заходи виконуються відповідальними виконавцями у визначені терміни з використанням символіки проекту.

З метою популяризації проекту інформацію про проект розміщено на стендах та в місцях, доступних для громадян в приміщенні районної державної адміністрації, структурних підрозділів районної державної адміністрації, в навчальних закладах району та в Кіцманській районній бібліотеці, а також поширені серед громадськості району.

Інформацію про проект опубліковано на офіційному сайті районної державної адміністрації з посиланням на офіційний сайт проекту – http://pravo.minjust.gov.ua/,його мету та заходи, які заплановано здійснити для його реалізації.

На виконання листа Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області від 12 березня 2019 року № 06.2-04/1115 в приміщенні районної державної адміністрації розміщені друковані матеріали проекту, присвячені реалізації громадянами права голосу на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

На засіданнях Кіцманської районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення окремим питанням розглядається та обговорюється інформація про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у Кіцманському районі.

З метою популяризації реформ, які проводяться в державі, поширення інформації про важливі соціальні проекти та роз’яснення норм чинного законодавства, структурними підрозділами районної державної адміністрації та територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади на офіційному сайті районної державної адміністрації постійно публікується інформація провопросвітницького характеру. Протягом першого кварталу 2019 року на офіційному сайті районної державної адміністрації були оприлюднені наступні матеріали:

- про монетизацію субсидій;

- про право платника податків на податкову знижку;

- про ініціативи уряду з підтримки багатодітних родин;

- деклараційна кампанія – 2019: оподаткування земельних паїв;

- державні пільги для учасників бойових дій: що варто знати;

- про електронний рецепт у програмі «Доступні ліки»;

- про легалізацію ринку праці;

- пацієнт має право: якою має бути якісна і безпечна допомога;

- про дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці;

- муніципальна няня – новий вид соціальної допомоги батькам від  держави;

- про продовження мораторію на продаж землі в Україні;

-  щодо альтернативних форм сімейного виховання;

- чужих дітей не буває;

- пацієнт має право: як реалізувати право на медичні профілактичні заходи;

- про зміни у системі охорони здоров’я у 2019 році;

- соціальні гарантії та пільги для військовослужбовців за контрактом;

- чергове підвищення «військових» пенсій;

- про впровадження медичної реформи  вторинного рівня.

Крім того, на офіційному сайті районної державної адміністрації постійно публікуються консультації Міністра юстиції України Павла Петренка.

На сторінках районної газети «Вільне життя» структурними підрозділами районної державної адміністрації протягом звітного періоду були оприлюднені статті про амністію самочинного будівництва, про монетизацію субсидій та про реалізацію жителями району права голосу на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Відповідальні виконавці районного Плану заходів постійно оприлюднюють інформацію про реалізацію важливих соціальних проектів та впроваджень реформ, роз’яснюють чинне законодавство та висвітлюють зміни в ньому, проводять правове консультування та надають безоплатну правову допомогу в межах повноважень та відповідно до напряму їх діяльності.

Для забезпечення доступності джерел правової інформації в Кіцманській центральній районній бібліотеці наповнено тематичну книжкову поличку – «Правові знання кожному», де серед правової літератури демонструються друковані матеріали проекту «Я маю право!». Крім того, в Інтернет-Центрі Кіцманської центральної районної бібліотеки забезпечено доступ до офіційного сайту проекту,що дає можливість ознайомитися з актуальною інформацією про проект, новинами та контактами центрів з надання безоплатної правової допомоги, а також дізнатися як захистити свої права у різних життєвих ситуаціях.

З метою посилення роботи щодо ідентифікації постраждалих осіб та запобігання злочинам,пов’язаних із торгівлею людьми,управління праці та соціального захисту населенняКіцманської районної державної адміністрації проводить відповідні інформаційно-роз’яснювальні заходи. 29 січня 2019 року було організовано та проведено виступ на семінарі-навчанні з секретарями міської, селищної, сільських рад району, де серед іншого  рекомендовано провести відповідну роботу з місцевими жителями щодо ідентифікації постраждалих осіб та забезпечення подання пакетів документів для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. В березні 2019 року спеціалісти управління взяли участь в нараді із представниками місцевих рад району, органів виконавчої влади щодо проведення заходів із протидії торгівлі людьми, ідентифікації осіб відповідної категорії та координації роботи в районі.

Управлінням праці та соціального захисту населення постійно надаються консультації та роз’яснення жителям району з питань оформлення документів для призначення пільг та соцкомпенсацій, субсидій та адресних соціальних допомог, а також координується робота соціальних працівників сільських рад, щодо прийняття документів від заявників за місцем проживання.Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно здійснює правороз’яснювальну роботу серед внутрішньо переміщених осіб, а також учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, у тому числі сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участь в антитерористичній операції з питань соціальної підтримки та правового захисту.

Правоосвітні заходи щодо запобігання проявам корупції проводяться в районній державній адміністрації за окремим планом, затверджених розпорядженням районної державної адміністрації від 14 лютого 2019 року № 39.

Інформація про заходи, які проводяться в рамках реалізації проекту «Я маю право!» та з використанням символіки проекту, оприлюднюється на офіційному сайті районної державної адміністрації.

 

Про Всеукраїнський тиждень права

На виконання Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року № 681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» та розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 07 листопада 2018 року № 1213-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році в Чернівецькій області Всеукраїнського тижня права», розпорядженням Кіцманської районної державної адміністрації від 19 листопада 2018 року № 591 затверджено План заходів з проведення у Кіцманському районі Всеукраїнського тижня права. Структурними підрозділами районної державної адміністрації та іншими відповідальними виконавцями визначені Планом заходи були виконані протягом 10 – 16 грудня 2018 року.

З метою відзначення Міжнародного дня прав людинита в рамках реалізації у Кіцманському районі Всеукраїнського тижня права, відділом управління персоналом та юридичної роботи апарату районної державної адміністрації, Кіцманським бюро правової допомоги та Кіцманським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Кіцманській центральній районній бібліотеці організовано проведення тижня правового інформування громадськості району та презентовано тематичну збірку «Про нас. Проти насильства». З 10 грудня 2018 року по 16 грудня 2018 року для відвідувачів бібліотеки створено можливість познайомитися з тематичною виставкоюправової літератури під назвою «10 грудня – Міжнародний день прав людини», де демонструвалися книги, збірники, офіційні друковані видання та періодичні видання на тему прав людини, а також інформаційні матеріали правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Для забезпечення доступності джерел правової інформації, підвищення рівня правової свідомості та правової культури жителів району в Кіцманській центральній районній бібліотеці наповнено тематичну книжкову поличку – «Правові знання кожному». Крім того, в Інтернет-Центрі Кіцманської центральної районної бібліотеки організовано доступ до офіційного сайту правопросвітницького проекту «Я маю право!» http://pravo.minjust.gov.ua/з метою поширення актуальноїінформації про проект, новин та контактів центрів з надання безоплатної правової допомоги, а також інформації про захист прав людини у різних життєвих ситуаціях.

13 грудня 2018 року посадові особи районної державної адміністрації взяли участь в організованійпрацівниками Кіцманського бюро правової допомоги зустрічі за круглим столом юристів організацій району, присвяченій проблематиці прав людини. На заході були присутні працівники Кіцманської районної ради, відділу ДРАЦС ГТУЮ в Чернівецькій області, Кіцманського відділу обслуговування громадян ПФУ в Чернівецькій області, Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості  та Кіцманського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області.

Тематика заходу стосуваласьпитання прав людинизагалом та окремихкатегорійосіб, зокремапенсіонерів,інвалідів, учасників АТО, безробітних.В ходізустрічібуло обговорено права людини та їх нормативно-правовезабезпечення на міжнародному та національномурівнях. Присутні на заходімализмогуобговоритиправовіпитання, щостосуютьсяїхповсякденноїдіяльності. Такожбулоакцентованоувагу на правопросвітницькомупроектіМіністерстваюстиціїУкраїни «Я маюправо!», аджейогоосновнимзавданням є підвищеннярівняправової свідомості та правової культури українців.

З метою якісного проведення Всеукраїнського тижня права в закладах освіти району видано наказ відділу освіти, молоді та спорту Кіцманської районної державної адміністрації від 22 жовтня 2018 року № 395 «Про затвердження Плану заходів з проведення в 2018 році в закладах освіти району Всеукраїнського тижня права», яким затверджені заходи, рекомендовані для проведення.

З 10 по 14 грудня 2018 року в закладах освіти району проведено тематичні інформаційні години, бесіди, лекції, правові конкурси, брейн-ринги, зустрічі з працівниками правоохоронних органів.

10 грудня 2018 року в усіх школах району проведено загальношкільні лінійки, на яких школярів було ознайомлено з планом заходів з проведення Всеукраїнського тижня права. 10 грудня 2018 року проведено Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

Для учнів початкових класів у Нижньостановецькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено тематичний захід на тему: «Я маю право», вікторину «Чи знаєш ти свої права», зустріч з дільничним інспектором Гриндеєм Ю.З., організовано перегляд відеоролика «Права людини в Україні», в Шишківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено «юридичний футбол» між учнями 10-11 класів, в Ставчанському ЗЗСО організована екскурсія в Кіцманський районний суд, в Оршовецькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся правовий лекторій «Ти – людина, отже маєш права», конкурс малюнків «Права дітей в Україні», в Ошихлібському ЗЗСО І-ІІІ ступенів організовано тематичний захід «Посвята в громадяни» для учнів 9 класів, квест-гра «Знай свої права», в Шипинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів випущено інформаційні буклети «Права та обов’язки учнів», проведена інтелектуально-розважальна командна гра «Знавці права», школярами написано диктант на правову тематику, проведена зустріч з працівниками Кіцманського відділу поліції Миронюком Н.М., Рураком А.І.

В шкільних бібліотеках оформлені тематичні виставки літератури про права людини, проведено бібліотечні уроки на тему «Права і обов’язки учнів».

14 грудня 2018 року проведено підсумкові лінійки, на яких відзначено класні колективи, педагогів та школярів за якісну підготовку заходів.

Відділом культури, національностей та релігій районної державної адміністрації в рамках відзначення Всеукраїнського тижня права в закладах культури району проведені правоосвітні заходи: перегляд літератури «Конституція – закон, за яким ми живемо» в бібліотеках сіл Суховерхів та Іванківці (12 грудня), зустріч з працівниками Кіцманського бюро правової допомоги в Центральній районній бібліотеці (10 грудня), інформаційна година «Хоч я ще маленький, але свої права знаю», бібліотека с. Нижні Станівці (11 грудня), урок правової культури «Діти вулиці – розплата за байдужість», Районна дитяча бібліотека, (11 грудня), інформаційні цікавинки «Твої права дитино!», бібліотека с. Шишківці (12 грудня), читання вголос «Читаємо закони», бібліотека с. Брусниця (12 грудня), урок-диспут «Право. Свобода. Відповідальність», бібліотека с. Стрілецький Кут (14 грудня), юридичне лото «Чи знаєш ти свої права?», с. Кліводин (14 грудня), урок права «Правова свідомість і правова культура», с. Киселів (14 грудня).

З 10 грудня по 16 грудня 2018 року оформлено книжкові виставки на тему: «10 грудня – День прав людини», «Я маю право» (Центральна районна бібліотека), «Правова культура громадянина України» (бібліотека с. Нижні Станівці), «Конституція – мій Закон головний» (бібліотека с. Оршівці), «Є обов’язки у тебе, їх виконувати треба», (бібліотека с. Неполоківці), «Основа життя – мій закон головний», бібліотеки сіл Верхні Станівці та Ошихліби.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації 11 грудня 2018 року було проведено профілактичну бесіду з неповнолітнім, який скоїв кримінальне правопорушення на предмет взаєморозуміння з однолітками, вживання спиртних напоїв та тютюнових виробів, а також щодо недопущення в подальшому кримінальних чи адміністративних правопорушень.

Службоюу справах дітейпротягом 10 – 14 грудня 2018 року розповсюдженодрукованупродукцію, розроблену службою в справах дітей ОДА, зокремаплакати «Чужих дітей не буває», «Не мовчи – захисти себе», буклети «Бережи себе. Правила безпечноїповедінки з незнайомими людьми», листівки «Не мовчи – захисти себе», закладки «Не мовчи – захисти себе», «Знай свої права».

Інформація про реалізовані в рамках Всеукраїнського тижня права заходи, а також правове інформування з нагоди Міжнародного дня прав людини та Всеукраїнського тижня права висвітлювались на офіційному сайті районної державної адміністрації.