Довідка про роботу районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Для координації діяльності по забезпеченню безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів соціальної інфраструктури в районі діє комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної сфери та інженерно-транспортної інфраструктури у складі затвердженому розпорядженням райдержадміністрації № 188 від 03.05.2012 р. (далі – комітет).

Основними завданнями комітету доступності є забезпечення та здійснення громадського контролю щодо відповідності елементів доступності вимогам чинних будівельних норм, підготовка пропозицій з питань створення сприятливого доступного середовища, надання інформації та консультативної допомоги, сприяння ефективній взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

За останній період на засіданнях комітету розглядалися питання про стан облаштування елементами доступності об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури району, про ефективність взаємодії керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, керівників установ та організацій району, про створення бази даних у розрізі населених пунктів та об’єктів щодо облаштування елементами доступності цих об’єктів.

Облаштування об’єктів соціальної сфери району знаходиться на рівні 30%. Основними причинами відсутності елементів доступу є той фактор, що переважна більшість приміщень об’єктів соціально-побутового призначення побудовані в 70-80-их роках минулого століття, їхня конструкція та розміщення не завжди дозволяють облаштувати  пандусами відповідно до сучасних вимог доступності маломобільних груп населення та будівельних норм.

Встановлено, що практично біля 49 приміщень району змонтовано пандуси, на двох автостоянках виділено декілька місць для паркування транспортних засобів для інвалідів. На багатьох пішохідних переходах відсутні з’їзди з тротуарів  для безперешкодного руху інвалідних візків. Половина із встановлених пандусів не відповідають нормам. Не враховано пересування по прилеглих до об’єктів територіях.

Потребують значної уваги з даного питання більшість закладів охорони здоров’я,  відділення з’язку, бібліотеки, адмінприміщення. Невідкладно потребує розгляду питання влаштованого пандусу на вході в райдержадміністрацію, який міг би бути зразкового характеру, а не навпаки.

З часу проведення останнього засідання Комітету враховані зауваження центром соціальних допомог управління праці та соціального захисту населення. У вересні 2013 р. комітет  прийняв участь в обстеженні відділення дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у Кіцманському районі в результаті чого надано ряд рекомендацій щодо усунення наявних недоліків.

Також, комітетом дано практичні рекомендації по влаштуванню кнопки виклику персоналу та вказівними табличками для безперешкодного доступу до тих об’єктів у якихвідсутня змога влаштувати доступ безпосередньо до приміщення.

При встановленні нових тротуарних доріжок у м. Кіцмань, надано зауваження та рекомендації, внаслідок чого Кіцманською міською радою встановлено з’їзд до пішохідного переходу навпротицеркви і на перехресті вулиць Незалежності та Сковороди, що значно покращило умови пересування.

Відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, при проектуванні нових об’єктів та реконструкції існуючих надаються містобудівні умови та обмеження стосовно необхідності влаштування елементів доступу згідно чинних державних будівельних норм.

Крім того, на виконання доручення заступника голови облдержадміністрації від 09.12.2013 № 197-Т на даний час відділ узагальнює інформацію для уточнення бази даних.

В минулому році автопідприємством ПАТ «Кіцманське АТП-17739» придбано один спеціальний транспортний засіб на базі автобуса БАЗ А079 «ЕТАЛОН» облаштований відповідно для доступності маломобільних груп населення.

З метою покращення роботи комітету опрацьовується питання залучення до його складу більше представників громадських організацій, що працюють в даному напрямку.

Чергове засідання комітету планується провести в ІІ кварталі 2014 року. На засіданні планується розглянути питання щодо розробки заходів з покращення життєвого середовища та адаптації інвалідів та інших маломобільних груп населення в Кіцманському районі.

-