Управління праці та соціального захисту населення повідомляє наступне

16.05.2018 | 12:06
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кіцманський район

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій яка набирає чинності з 01 травня 2018 року.

Передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви та декларації визначеним категоріям осіб зокрема:

- внутрішньо переміщеним особам;

- особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

- особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

- особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому проживають.

Стосовно терміну на який призначається субсидія

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний з травня до вересня (включно) або опалювальний з жовтня до квітня (включно).

Таким чином призначення здійснюється двічі на рік.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік.

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

Під час призначення субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за ІІІ – IV квартали попереднього року, на опалювальний сезон – за І-ІІ квартали поточного року.

Важливим є те, що враховуються доходи членів сім’ї осіб із складу домогосподарства у разі коли член сім’ї зареєстрований за іншою адресою.

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету виробниками послуг сум невикористаних субсидій двічі на рік: після закінчення опалювального сезону та після закінчення неопалювального сезону.

Крім того, повертатимуться до бюджету невикористані суми субсидії на оплату природного газу та електричної енергії, що використовуються не тільки для опалення.

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії 

Постановою введено обов’язок громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов’язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Щодо припинення раніше призначеної житлової субсидії

Припинення надання раніше призначеної житлової субсидії здійснюється за рішенням комісії коли:

якщо громадянин має заборгованість із сплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, встановлені йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів громадян на день припинення надання такої послуги;

у заяві та декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів громадян на день призначення субсидії;

громадянин не повідомив структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну обставин що впливають на право призначення субсидії протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення;

під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день призначення субсидії.

За детальнішою інформацією звертатися в управління праці та соціального захисту населення Кіцманської РДА за телефоном 2-10-68.

 

 

Начальник  управління                                                                                         Р. Височина

-