Про надання тимчасової допомоги

06.03.2018 | 17:03
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кіцманський район

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 27 грудня 2017 року № 1098 «Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату», яка набрала чинності з 01 січня 2018 року.

Даним Порядком надано право особам, які досягли віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», але не набули права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю відповідного страхового стажу, за наявності не менше 15 років страхового стажу мають право звернутися до управління праці та соціального захисту населення за призначенням тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

На тимчасову допомогу мають право непрацюючі особи, середньомісячний сукупний дохід яких на дату звернення за попередні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги, не перевищує розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для призначення тимчасової допомоги особа, що звертається до управління подає:

- Заяву

- Документ що посвідчує особу

- Інформацію про адресу зареєстрованого місце проживання

- Документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків

- Довідку про наявний страховий стаж, видану органами Пенсійного фонду України

- Декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на розмір або порядок отримання тимчасової допомоги, особа зобов’язана не пізніше ніж через десять днів повідомити про це управління праці та соцзахисту населення.

Тимчасова допомога не призначається у разі коли:

- Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищує 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

- особа одержує пенсію або державну соціальну допомогу

- особа або члени сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за наданням тимчасової допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, іншого транспортного засобу, будівельних матеріалів на суму яка на дату купівлі перевищує 50 тис. гривень

- особа працює, провадить іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу

- у власності особи або членів її сім’ї є друга квартира за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більше як один автомобіль, інший транспортний засіб.                    

 

 

Заступник начальника  управління                                                           О. Ткачук

-