Дитина чекає на вас

11.04.2018 | 12:25
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кіцманський район

У рамках реформування системи інституційного догляду та виховання дітей Законом України «Про Державний бюджет на 2018 рік» за бюджетною програмою КРКВК 2511180 Мінсоцполітики передбачено видатки в загальному обсязі 517, 7 млн. грн.

Виділені кошти будуть спрямовані як субвенція місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Чернівецькій області передбачається субвенція з державного бюджету у розмірі 6, 3 млн. грн. Міністерством соціальної політики України готується проект відповідно порядку та умов надання субвенції.

Кошти розподілено між регіонами України з урахуванням кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в інтернатних закладах. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебувають на обліку служб у справах дітей області, в інтернатних закладах виховується 65 осіб. В основному це діти середнього та старшого шкільного віку або групи рідних братів та сестер (від трьох дітей), роз’єднання яких при влаштуванні заборонено чинним законодавством України. З огляду на зазначене, найбільш раціональним буде використання субвенції для купівлі житла з метою створення дитячих будинків сімейного типу.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Для створення дитячого будинку сімейного типу, просимо звернутись до служби у справах дітей обласної державної адміністрації за адресою:

м. Чернівці, вул. Університетська, 20, за телефоном (0372) 52-24-08, 0508077393, або до служби у справах дітей райдержадміністрації за адресою: м. Кіцмань, вул. Незалежності, 83, телефон 2-16-48.

 

 

Наталія Ліска

Головний спеціаліст служби у справах дітей

Кіцманської райдержадміністрації

-