Роз’яснення щодо технології виконання ремонтних робіт у зимовий період


  • 10/01/2019
Роз’яснення щодо технології виконання ремонтних робіт у зимовий період

Початок зимового періоду 2018-2019 років вирізняється своєю періодичністю, і непередбачуваністю. На зміну інтенсивним снігопадам та морозам, приходить потепління. Такі погодні умови спостерігалися впродовж листопада та грудня минулого року, що  в свою чергу негативно позначається на стані автомобільних доріг району. 
В зв’язку із цим, на автомобільних дорогах державного значення із інтенсивним транспортним потоком та експлуатаційним утримання доріг в зимовий період, за цей період утворилося чимало вибоїн та ямковості асфального покриття. 
У перших числах січня 2019 року, дорожніми організаціями району, згідно завдання Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області, проведено аварійний ямковий ремонт на автомобільних дорогах державного значення М-19 «Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече» та Н-10 «Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалига» на яких ліквідовано біля 200 м2 ямковості та використано понад 20 тонн асфальтної суміші. 
З даного питання балансоутримувачем доріг, надано роз’яснення щодо технології виконання ремонтних робіт у зимовий період. 
У відповідності до ДСТУ Б В.2.7-129:2006 Будівельні матеріали, Емульсії бітумні дорожні, як виняток, у разі необхідності, з метою забезпечення руху автотранспорту, або вимог безпеки дорожнього руху, виконання робіт за несприятливих погодних умов, дозволяється проводити за спрощеною технологією без обробки країв та очищення місця дефекту, висушування, підігріву та підготовки поверхні. За відремонтованим покриттям необхідно вести постійні спостереження і в разі необхідності, або при сприятливих погодних умовах, провести повторний ремонт з фрезеруванням покриття та традиційною технологією з використанням гарячих асфальтобетонних сумішей. 
Ремонтні холодні суміші групи ІІ та групи ІІІ застосовуються при температурах атмосферного повітря в діапазоні від + 5 до – 5 °С витримавши їх перед використанням протягом 10-15 годин при температурі не менше ніж 15 °С у кількості необхідній для використання робіт. Для зручності виконання робіт суміші попередньо повинні бути розфасовані у мішки по 30 – 50 кг. При транспортуванні суміш повинна бути захищеною шляхом укривання теплоізоляційним матеріалом. 

 

Коментарі